Muharrem İnce Zaman Verdi

Bir yıl içerisinde

09 Haziran 2018 Cumartesi, 17:02

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda halka seslendi.

 

İnce konuşmasına başlarken, gömleğine bulaşan mürekkepten bahsederek, “Tam otobüsten ineceğim, milletvekili arkadaşlardan biri ‘Gömleğinde leke mi var’? dedi. Son anda fark ettim, mürekkep kalem akmış. Bende, ‘bir fizikçide olacak leke, mürekkep kalem lekesidir, başka olmaz’ dedim. Bir çakma ekonomist var ya, diplomasız ekonomist, ona Sakarya’dan bir şey söyleyeyim. İlk Nobel ödülünü alan ekonomist değildir, bir fizikçidir. Gözümün önünde 80 yılı, 81 yılı Sakarya’da muavinlik yapıyoruz. Yalova’da küspeyi satıyoruz. Şeker fabrikası yalnızca Sakarya’daki çiftçilerin değil, Yalova’daki hayvancılıkla geçinenlerin de geçim kaynağıydı. Bir insanın vücudunda bir uzuv fazla büyürse, ortaya ucube çıkar. Hepsi birlikte yani Türkiye’de sanayi gelişirken, tarımın gelişmesi, tiyatroların artması, fabrikaların tütmesi, tarlalardan bereket fışkırması lazım. Eğer bir parçası eksik olursa olmaz” dedi.

‘BEDAVA KEK İSTEYENLER ERDOĞAN’A, İŞ İSTEYENLER BANA OY VERSİN’

Kıraathane isteyenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, fabrikada iş isteyenlerin kendisine oy vermesini isteyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben meydanlarda geziyorum. Hukuk devleti, özgürlük, gelecek, nano teknoloji, kuantum diyorum, bizim beyefendi de kıraathane açacağım diyor. Biri diyor ki; ‘İnce benim projemi çalma’ diyor. Ey diyor ‘Gençler ben size iş bulamam, atanamayan öğretmenler ben sizi atayamam, sağlıkçılar iş beklemeyin’ benden diyor. Her mahalleye açacak, kek koyacak, kekliyor milleti. Ben kıraathane açmayacağım, ben fabrika açacağım fabrika. Aş, iş, özgürlük, demokrasi diyorum. Açacağı kıraathaneye de internet de bağlamıyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan’a oy versin, fabrikada iş isteyenler bana oy versin. Erdoğan eğer çok istiyorsa, ona Ankara’da eski cumhurbaşkanları için bir kıraathane açarım, keklerde benden. Son günlerde şaşkınım bir cumhurbaşkanı adayı bu açıklamaları nasıl yapıyor. Yanında FETÖ’cüler mi var? Bu herhalde bıktı, gitmek istiyor. Diyor ki Muharrem’e vereyim bu işi diyor. Bir insan şöyle der mi ? Şehir hastaneleri çok güzel oldu, müşterisi çok olacak diyor. Çünkü yüzde 70 garanti verdiler. Hastalanmaya mecbursunuz diyor. Bu mu Türkiye’yi kalkındıracak. Dün de rahmetli İnönü FETÖ’cüymüş, arkasından söylediği laf şu; ‘Gelsinler konuşalım’ diyor. Erdoğan, Erdal İnönü gelemez, istersen sen gidebilirsin oraya. İstiyorsan git. Ayrıca İnönü ailesi beni aradı. Dedi ki ‘Erdal Bey rahmetli oldu gelemez, aile adına sen gidebilirsin’ dediler. Sakarya’dan Recep Erdoğan’a sesleniyorum. Erdoğan ben Erdal İnönü adına seninle konuşmaya varım. İstediğin televizyon, istediğin kanalda, yüreğin varsa, cesaretin varsa çık karşıma, çık. Bana diyor ki geometrik olarak da pek de ince değil diyor. Ona anatomik derler. Burada da çaktı gene. ‘Seçimde birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?’ diyor. Erdoğan, söz bırakacağım, ama benim de bir isteğim var. Seninle bir televizyon kanalında ekonomi tartışmak istiyorum. Gel karşıma gel. Sen yüzde 51,79’la seçildin. Sen 51,79’un altında oy aldığında sen siyaseti bırakacak mısın? Madem meydan okuyorsun, ben de sana okuyorum. Meydan boş değil, unutma her kuşun eti yenmez.”

 

Kaynak: Hürriyet

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...