METEOROLOJİ’den SON DAKİKA UYARISI

24 Mayıs 2018 Perşembe, 17:48

METEOROLOJİ DUYURDU: 3 BÜYÜK İLİMİZE KÖTÜ HABER

Son dakika bilgisine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara ve İzmir’de önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğini açıkladı. Yağışların İstanbul ve İzmir’de Pazar günü sona ereceği açıklanırken, Ankara’da ise önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre, Yurdumuz iç ve doğu bölgelerinde etkili olan sağanak yağışlara ilave olarak yarından itibaren batı bölgelerimiz üzerinde konuşlanacak olan alçak merkez ve atmosferin üst seviyelerindeki soğuk hava nedeniyle önümüzdeki bir hafta boyunca yurdun büyük bölümünde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri; iç ve batı bölgeler ağırlıklı, önümüzdeki hafta içi Pazartesiden Cumaya kadar yine iç bölgeler ile doğu bölgeler ağırlıklı gerçekleşmesi tahmin ediliyor. Yurdumuzun yarından itibaren hat bölgelerimizden başlayarak yeni yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin edilirken yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Karadeniz’in ve Doğu Anadolu’nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

kaynak:mynet

HRA-Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...