İlnur Çevik Açıklama Yaptı

19 Mayıs 2018 Cumartesi, 09:35

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, Devlet Bahçeli’nin af çıkışındaki asıl amacın Selahattin Demirtaş’ın tahliyesiyle ilgili tartışmalara dikkat çekmek olduğunu ileri sürdü.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af konusuna girmek istemediğini söyleyen Çevik, Demirtaş’ın aday gösterilmesini de seçim sürecine bırakılmış bir bomba olarak niteledi.

 

İlnur Çevik, dün akşam Habertürk’te gündeme ilişkin soruları cevapladı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin af çıkışını da değerlendiren Çevik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuya fazla girmek istemediğini, AK Parti’nin de böyle bir düşüncesi olmadığını söyledi. İşte Çevik’in açıklamalarından bazı satır başları:

“Cumhurbaşkanımız bu af konusunda fazla girmek istemiyor. Niye girmek istemiyor? Çünkü çıkmaz sokak bu. Yani şu anda kimsenin gündeminde af yoktu. Devlet Bahçeli neden acaba bunları söyledi? Baktığınız zaman Sayın Bahçeli bizim çok sevdiğimiz ve takdir ettiğimiz bir siyasetçi. O şunu görüyor. Türkiye’de şu an Selahattin Demirtaş’ı hapisten çıkaralım ve kampanyaya o da katılsın kampanyası var. İnsanlar böyle bir şeyi ortaya atmaya çalışıyorlar. Anladığım kadarıyla bu düşünce şahsi düşüncem. Ben gazeteci İlnur Çevik olarak söyleyeyim size. Kendisi bu olaylara reaksiyon olarak bunu söylüyor. O zaman Alaaddin Çakıcı’yı da çıkar öbür insanları da çıkar.

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...