Murat Hazinedar Yerine Kim Geliyor?

11 Ocak 2018 Perşembe, 14:21

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından hakkındaki FETÖ ve yolsuzluk suçlamaları nedeniyle görevden alınan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine gelecek yeni belediye başkanı saat 15.00’teki seçimle belirlenecek.

 

AK Parti seçimde İsmail Akyıldız’ı, CHP ise Genel Merkez’in adayı Tahir Doğaç’ı aday gösterme kararı aldı.

 

GENEL MERKEZ VE HAZİNEDAR KARŞI KARŞIYA GELDİ: Sızan bilgilere göre, CHP Genel Merkezi’nin adayı Beşiktaş Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Tahir Doğaç, Hazinedar’ın adayı ise Rıfat Örnek’ti. Ancak Hazinedar’a muhalif CHP’li meclis üyeleri Affan Mahmut Keçeci, Eyüp Birgün, Bülent Tatar ve Merve Öztopaloğlu Küçükel de aday adaylarıydı.

 

GENEL MERKEZ’İN DEDİĞİ OLDU: Sonuçta Hazinedar’ın dediği değil, Genel Merkez’in dediği oldu. Tahir Doğaç, CHP’nin adayı oldu. AK Parti’nin ise İsmail Akyıldız’ı aday göstermesi bekleniyor.
MECLİS’TE SANDALYE DAĞILIMI NASIL? Yeni başkanı belirlemek için bugün toplanacak Beşiktaş Belediye Meclis üyelerinden 26’sı CHP’li, 2’si Ak Partili ve 1 tanesi de İYİ Parti’den. Üyeler yeni başkanı belirlemek için bugün saat 15.00’te belediye meclis salonunda toplanacak. Çoğunluğun oyunu alan aday vekaleten başkanlık koltuğuna oturacak.

 

VALİLİK’TEN SEHVEN ‘SİPAHİ” HATASI: Seçim için İstanbul Valiliği tarafından çağrı gönderilen meclis üyeleri arasında, ismi Murat Hazinedar’la ilgili soruşturma dosyasında geçen ve görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi de vardı. Bu olayın basına yansımasının ardından Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan imzasıyla Hüseyin Avni Sipahi’ye ikinci bir yazı gönderildi ve davet iptal edildi. Yazıda, tebliğ işleminin sehven yapıldığı anlaşıldığı belirtilip, “Sarfınazar edilmiştir” denildi.

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...