Donald Trump’tan Seferberlik Emri

09 Ocak 2018 Salı, 18:38

ABD Başkanı Donald Trump göreve geldiği ilk günden beri özellikle körfez ülkelerine karşı tehdit, operasyon ve şantajlar yaparak sattığı silahların adet ve miktarlarını yükseltmek için yeni girişimlerde bulunuyor.

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’lerde de olduğu gibi farklı ülkelerden silah ve teçhizat almak isteyen ülkeleri tehdit eden ambargo ve baskı uyguladıktan sonra silah satışına zorlayan ABD yönetimi silah satışlarını milyarlarca dolar yükseltmek için Trump’ın emriyle ABD’li diplomatlar silah tacirliği yapacak.

SİLAH TACİRLİĞİ YAPACAKLAR

Amerikan silah satışları için her daim devrede olmalarıyla bilinen ABD’li askeri ataşelerle diplomatlara bugüne değinki çabalarının da ötesine geçerek silah satışlarının milyarlarca dolar daha artması için seferber olmaları talimatı verilecek.

Reuters’in görüştüğü ABD’li yetkililer, Başkan Donald Trump’ın “Amerikan malı al ve aldır” politikası çerçevesinde en erken şubat ayında bir açıklama yapacağını söyledi. Açıklamada, yabancı ülkelerin Amerikan yapımı silah, cephanelik, teçhizat almalarıne yönelik ihracat kurallarının gevşetilmesine için tüm hükümet çapında tam teşekküllü seferberlik ilan edecek.

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...