Bülent Tezcan Tepki Gösterdi

görüntüleme, 05 Ocak 2018 Cuma

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

 

Tezcan, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de hukuk, adalet kalmadı. Belediye başkanımız yasal yollara müracaat edecek. Hükümet kumpasıdır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla çıkan karar nedeniyle Hükümete yüklendi. Tezcan şunları söyledi:
“Yılbaşından hemen önce bir toplantı yapmıştık. Hükümetin Beşiktaş Belediyesine dönük suçüstü yakalandığı bir kumpası buradan ifşa ettik. Ne yazık ki bir hafta geçtikten sonra başlattıkları bu kumpasın bir adımını daha attılar. Beşiktaş Belediye Başkanı, haksız bir şekilde görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı’nın bu kararında hukuk yoktur, adalet yoktur. Haksız bir karardır, hükümet kumpas içerisindedir. Kumpası tamamlamakta bir mahsur görmemektedir. Bu hükümetin pervasızlığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir atasözü vardır, ‘öküzün altında buzağı aramak’ diye. Hükümet bırakın da aramayı öküzün altına buzağı koymaya başlamıştır.

 

HÜKÜMET ELİYLE KUMPAS

 

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan kamuoyuna çıkıp demiştir ki, kendi belediye başkanlarına, ‘ya istifa et ya da görevi ihmalden soruşturma açılır’ demiştir. Bize dönüp, ‘siz de belediye başkanlarınıza bu muameleyi yapın yoksa yasal işlem başlatılacak’ demiştir. Hiçbiri ahlak sınırları içerisinde kabul edilebilecek ifade ve tutum değildir. Bir belediye başkanı istifa ettiği zaman varsa eğer, suç ortadan kalkıyor mu? Biz böyle bir kirli pazarlığın içinde olmayacağız dedik. Ancak bizim belediyelerimizde aradıklarını bulamayanlar, gerekçe yaratma peşine düşmüştür. Geçen hafta açıkladığımız yazı bir kumpasın suçüstü halidir. Bu bir hükümet kumpasıdır. Bu hükümet kumpasçı bir hükümettir. Bu hükümet seçilmiş belediye başkanlarına kumpas kurmaktadır. Bu hükümet eliyle kumpastır.

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...