Son Dakika
17 Ocak 2018 Çarşamba
HRA TV
HRA TV
ATS Güvenlik Sistemleri
ATS Güvenlik Sistemleri

Süleyman Erdoğan’ın Dikkat Çekici Sözleri

30 Aralık 2017 Cumartesi, 17:46
ATS Güvenlik Sistemleri

Antalya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle tutuklanan eski Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın yargılanmasına başlandı.

 

Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklanan eski Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve avukatı katıldı.
ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANMAK İSTEMEDİ: Söz verilen Erdoğan, 11 Ağustos 2016’da meslekten ihraç edildiğini, örgüt üyesi olmadığını, etkin pişmanlıktan yararlanmak istemediğini söyledi.
Eğitim hayatı boyunca devlet okullarında okuduğunu aktaran Erdoğan, 26 yıl devlete hizmet ettiğini, bir uyarı dahi almadığını ifade etti.

“SENİ VALİ YAPACAĞIZ BEKLE DEDİLER”

Darbe girişiminden önce emekli olmayı planladığını savunan Erdoğan, “Bana, ‘Paralel yapıyla mücadele edilecek, acele etme” diye söylenince emekli olmaktan vazgeçtim. ‘Seni vali yapacağız, bekle’ dediler. Bunun üzerine Aksu’ya kaymakam olarak görevlendirildim. Daha sonra meslekten ihraç edildim. Beş aydır da tutukluyum. Vali olmam lazımdı, ortada kaldım.” dedi.

“BİR ŞEY İSTESEYDİLER YAPARDIM ÇÜNKÜ HERKES YAPIYORDU”

Savcı Cengiz Şaşı’nın örgütün kendisinden bir talepte bulunup bulunmadığını sorması üzerine, Erdoğan, “Mesleki hayatım boyunca bu örgütün benden hiçbir talebi olmadı. Sadece Türkçe olimpiyatlarına, iftarlarına davet üzerine katıldım. O zamanlar benden bir şey isteseydiler yapardım, çünkü herkes yapıyordu.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: İnternethaber

HRA- Haber Revizyon Ajans

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
porno