Nuri Okutan Açıkladı

29 Aralık 2017 Cuma, 14:01

Isparta Milletvekili Nuri Okutan, “Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener’i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz.

 

Her partinin de aday göstermesi taraftarıyız. Bu konuda milletin söz söylemesini arzu ediyoruz. Her parti bir aday gösterirse ittifak olmaz. Biz de ittifak yaklaşımına karşıyız” dedi.

 

Okutan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin, zor bir yılı geride bıraktığını, sorunların da artarak devam ettiğini söyledi. Türkiye’nin hukuk devleti olma özelliğinden hızla uzaklaştığını kaydeden Okutan, “İçinde bulunduğumuz OHAL şartlarında her geçen gün normal devlet düzeninden uzaklaşıyoruz. Son KHK ile hukuk düzeninin zeminine de dinamit konulmuştur. Son KHK, suç ve cezaların belirliliği ilkesini ortadan kaldırmaktadır. Aklı başında herkes doğabilecek tehlikelere işaret ediyor. Yapılan düzenleme belirginlik ilkesine de aykırıdır. Bir eylemin suç olup olmadığı açık bir şekilde ortaya konulmalı, sokaktaki herkesin anlayacağı bir dilde yazılmalıdır. Herkes, ‘hatadan dönmek de bir erdemdir’ diyerek son KHK’de düzeltme yapılmasını istiyor” dedi.

 

ABDULLAH GÜL’E İNAT İDDİASI: Okutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarına “inat olsun diye” bu düzeltmeyi yapmaktan imtina ettiğini ileri sürdü. Vahim bir hatada inat uğruna diretmenin, yönetimde keyfiliğin en üst noktası olduğunu savunan Okutan, şöyle konuştu:

Bu durum gösteriyor ki Sayın Erdoğan, ülkenin geleceğini ilgilendiren konularda bile yanlıştan dönmeyecek bir yönetim anlayışına sahiptir. Sırf inat olsun diye devleti ve milleti ateşe atmaktan çekinmeyen birisini devlet başkanı olarak seçmek akla ve mantığa sığar mı? Milletimiz bu gerçeği bile bile kendinisini ateşe atmamalı, yanlışından dönmeyen Sayın Erdoğan’a ilk seçimde faturayı kesmelidir. Devleti yönetenler her zaman hata yapabilir. Hatadan dönmek bir erdemdir. Millet kızsa bile o hatanın üzerinde fazla durmaz. Ancak hatasından dönmeyen bir yöneticiden korkulur.”

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...