Turgay Kıran İflasını İstedi

29 Kasım 2017 Çarşamba, 13:51

Şirketin davasına ilişkin yargılama süreci 28 Aralık’ta başlayacak.

Mahkemenin iflas kararı vermesi ile birlikte, İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 1998 yılındaTurgay Kıran, şirketinin iflasını istedi yapılan Akder A.Ş için de tasfiye süreci başlamış olacak. Oluşacak iflas idaresi şirketin varlıklarını satarak var olan borçları ödeyecek.

ALAÇATI’DA ALTUĞ ORTAK

Akder’in bünyesinde La Maison markasına ait butik otel ve restoranlar var. Uzun yıllardan beri otel ve restoran işletmeciliği yapan Turgay Kıran ve Deniz Anapa’nın ortağı olduğu La Maison’un, Bodrum ve Beşiktaş’ta otel ve restoranı var. La Maison en son geçen yıl ağustos ayında İzmir Alaçatı’da da bir şube açmıştı. Bu mekana restoranın hizmet verdiği binanın sahibi olan şarkıcı Emre Altuğ da ortak olmuştu.

Turgay Kıran’ın iflasını istediği Akder, La Maison’ların işletmeciliğini yapıyor. La Maison’ın marka hakkı ise Kıran’ın da ortak olduğu diğer bir şirket olan Inter Grup Turizm A.Ş’ye ait.

Konu ile ilgili ulaşmak istediğimiz Turgay Kıran ile ortağı Deniz Anapa’dan dönüş olmazken, şirketin avukatı ise açıklama yapamayacağını belirtti. Kıran, işadamı kimliği yanı sıra bir dönem Galatasaray Kulübü’nde yöneticilik yapmış, Dursun Özbek’in seçildiği iki yıl önceki kongrede ise başkan adayıydı.

Kaynak: Hürriyet

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...