Mustafa Sarıgül’ün Tehdit Davası

24 Kasım 2017 Cuma, 13:19

ŞİŞLİ Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin suç duyurusu üzerine başlatılan tehdit davası sürüyor…

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül’ün, “birden fazla kişi ile tehdit” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlarından yargılanmasına devam edildi. Duruşmada, ünlü Prof. Dr. Burhan Şenatalar tanık olarak dinlendi. Mustafa Sarıgül’ün avukatı Asım İplikçi, ifadelerin bir kurgu olduğunu söyledi. Ve daha sonra bazı beyanların tutanağa geçmediğini belirterek ve mahkeme hakimi ile tartışma yaşadı. Mahkeme hakimi de duruşmayı bitirdiğini belirterek, salona güvenlik görevlilerini çağırarak Sarıgül’ün avukatı İplikçi’nin dışarı çıkarılmasını istedi…

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Emir Sarıgül, sanık Mustafa Sarıgül’ün avukatları ile müşteki Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenilen olay tarihinde CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Burhan Şenatalar, Şişli Belediyesi’nde bazı sorunlar yaşandığını duyduğunu söyledi.

“HAYRİ BEY SON DEREDE ÜRKMÜŞ DURUMDAYDI”

Hem ikamet yerinin Şişli olması hem de CHP’deki görevi dolayısıyla olayı araştırdığını anlatan Şenatalar, şunları kaydetti:

“Yeni seçilen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün önceki başkan Mustafa Sarıgül tarafından tehdit edildiği haberleri üzerine İnönü’yü aradım. İnönü, telefonda ve belediyede konuyu konuşmayacağını söyledi. Bunun üzerine ortak bir tanıdığımızın evinde buluştuk. İnönü bana Sarıgül tarafından tehdit edildiğini söyledi. Hayri Bey bunları anlatırken son derece tedirgin ve ürkmüş durumdaydı. Benim izlenimim anlattığı şeylerin doğru olduğu yönündeydi. Bunun dışında gözleme dayalı bir bilgim yoktur. Emir Sarıgül’ün herhangi bir eylemine tanık olmadım.”

Kaynak: İnternethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...