Mehmet Öz’den Tatil Açıklaması

05 Eylül 2017 Salı, 11:02

Yazın son demleri olduğuna asla inanmayacağınız sıcaklıkta bir gün.

 

Mekân, İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip otelin bahçesi. Birazdan röportaj yapacağım Doktor Öz’ü bekliyorum. Ağırlığını turistlerin oluşturduğu avluda birdenbire bir hareketlenme… “Herhalde bir dizi yıldızı girdi içeri” diye düşünüyorum. Bir bakıyorum ki ‘Oz Büyücüsü’ymüş gelen…

Millet selfie telaşıyla sıraya girerken benden ilk izlenimler: Üst-baş yine jilet gibi. Çöl sıcağında gömleği buruşmayacak, saçı bozulmayan sayılı seçilmişlerden. İnsanın içinden “Acaba ben de mi daha çok brokoli, kinoa filan yesem, yogaya yazılsam mı?” fikirleri geçiyor. Turistlerin ilgisine ara verip, yanıma geliyor. Röportaj yapalı aradan bir yıl geçmiş. İlk sorduğu soru “Hâlâ o kadar çok kola içiyor musun?” oluyor. Böyle bir hafıza gücü… Yok yok kesin yiyorum o kinoayı…

◊ Her yerde rock yıldızı gibi karşılanmak nasıl bir his?
-Bu büyük bir onur ama beraberinde büyük bir sorumluluğu da birlikte getiriyor. Herkes izliyor beni. Bana güvendikleri için. Büyük bir yükümlülük, sanki sürekli sınavdan geçiriliyor gibisiniz.

◊ Ülkemizde de çok meşhursunuz ama Amerika’da ciddi bir ‘Ozmania’ var. Siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz, Amerikalı mı, Türk mü?
-Türk tarafım bir hayli baskın. Bunu gururla taşıyorum. Yeniköy’de büyüdüm, ailemin evine gelip, Boğaz’a baktığımda her seferinde hayran kalıyorum. New York’a döndüğümde en çok o manzarayı özlüyorum. Amerika’daki evimizin seçimini bile ona göre yaptık. Hudson Nehri’nin hemen kıyısında, şehri görüyor. Bir parça da olsa Boğaz’ı hatırlatsın diye taşındım oraya. Aynı olmamakla birlikte, andırıyor.

◊ Hayatınızın ne kadarı Türkiye’de geçti?
-18 yaşına kadar Türkiye’deydim. Hayatımın dörtte biri burada geçti. Yılda en az bir kere gelip arayı kapatmaya çalışıyorum.

◊ Kendinizi buraya en çok ait hissettiğiniz anlar neler?
-Bir kere hayata karşı çok tutkuluyum. Bunu ülkemden aldım. Dışarıda zaman geçirmeyi, denizi severim. Bir de yemek zevklerim tamamen buraya ait. Sağlığımı Türk olmaya borçluyum, çünkü doğal beslenmeyi çok severim. Bazı ülkelerin kültüründe ağır, soslu yemekler vardır. Ben yemekle hokkabazlık yapılmasından hiç hoşlanmam. Net ve doğal yemek severim: Izgaralar gibi, zeytinyağlılar gibi.

Kaynak: Hürriyet

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
porno