Zekeriya Kuzu’nun İlginç Savunması

30 Ağustos 2017 Çarşamba, 15:49

15 Temmuz gecesi Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast ile ilgili açılan davanın bir numaralı sanığı “Paşa” lakaplı Zekeriya Kuzu hakim karşısına çıktı.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast davasının en önemli sanıklarından Zekeriya Kuzu, savunma yaptı. Yakalanmadıklarını, teslim olduklarını iddia eden “Paşa” lakaplı Kuzu, “Sıkıyönetim ilan edildiğini, Cumhurbaşkanının emniyetini sağlamak için gittiğimizi helikopterde öğrendik” iddiasında bulundu.
Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden 43’ü tutuklu 47 sanıklı ‘Cumhurbaşkanına Suikast Girişimi’ davasında sanıkların esasa ilişkin savunmaları devam ediyor. Bugün FETÖ’nün Çiğli imamı olduğu iddia edilen astsubay Zekeriya Kuzu savunmasını yaptı.

O LAKAPLARI İLK KEZ DUYMUŞ

Kuzu, ‘Paşa’ ve ‘Çiğli İmamı’ lakaplarını ilk defa yakalandıktan sonra duyduğunu ileri sürdü. Kuzu, “Ben Ülkü Ocakları’nda yetiştim ve büyüdüm. 12 Eylül döneminde boşta kaldık. 1982 yılına kadar Adıyamanlılar grubuna takıldım. Göreve başladıktan sonra eşimle tanıştıktan iki gün sonra nişanlandım. Düğüne bir hafta kala 21 gün ceza aldım cezaevinde yattım. Mahkemenin vereceği ceza benim umurumda değil. Vereceği ceza beni ilgilendirmez. Ellerin attığı taş yaralamaz bizi. Asıl dostun attığı gül yaralar beni. Şu an benim durumum budur” dedi.

Kaynak: İnternethaber

HRA- Haber Revizyon Ajans

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
porno