Devleri Buluşturan Konser

18 Mayıs 2017 Perşembe, 14:57

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, sezonun son konserinde şef Hakan Şensoy yönetimindeki İstanbul Oda Orkestrası’nın “Bahar Konseri” adlı programıyla viyolonsel sanatçısı Çağ Erçağ ile Nurkan Renda Rock Band’ı konuk edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), ülkemizin ünlü yıldızları ve topluluklarını İstanbul’da müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nu muhteşem bir konserle sezonu tamamlıyor. Türk pop müziğinin en güzel parçalarını, klasik ve rock müziğiyle birleştirerek efsanevi bir projeye imza atan Hakan Şensoy, Çağ Erçağ ve Nurkan Renda’nın muhteşem konseri, bu kez CRR’de 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek. “Bahar Konseri” kapsamında şef Hakan Şensoy yönetimindeki İstanbul Oda Orkestrası, dünyaca ünlü genç yeteneklerimizden viyolonsel sanatçısı Çağ Erçağ ile gitarist ve eğitmen Nurkan Renda, Fulya Renda (akustik gitar), Levent Candaş (basgitar), Uğur Gülbaharlı (tuşlu çalgılar) ve Emre Günay’dan (vurmalı çalgılar) oluşan Nurkan Renda Rock Band aynı sahneyi paylaşacak.

Konserde; ülkemizin önemli sanatçılarından Melih Kibar’nın “Çoban Yıldızı”, Mazhar Alanson’un “Güllerin İçinden”, Samir Yazbek’in “Weli Weli Men Hobboun Weli (Fesüphanallah)”, Ahmet Güvenç’in “Dönence”, Fuat Güner’in “Sakın Gelme”, Özer Şenay’ın “Arap Saçı”, Cem Karaca’nın “Resimdeki Göz Yaşları” ve “Namus Belası”, Erkin Koray’ın “Fesüphanallah”, Orhan Gencebay’ın “Hatasız Kul Olmaz” adlı unutulmaz eserlerinin yanı sıra Nurkan Renda’nın “Old Giants” ve “Klinik” adlı parçaları da seslendirilecek.

Bu kaçırılmayacak konser, 20.00’de başlayacak.

Kaynak: İstanbul Ajansı

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...